Союзники з НАТО продовжують підтримувати Україну за допомогою Пакету комплексної допомоги на Вашингтонському саміті

18 липня 2024

Підтримка самооборони України від жорстокої агресії Росії була одним з головних пріоритетів для членів Альянсу на Вашингтонському саміті 9 – 11 липня 2024 року.

За допомогою Пакету комплексної допомоги (CAP) для України члени Альянсу надають короткострокову і середньо та довгострокову нелетальну допомогу. З лютого 2022 року НАТО надає терміново необхідну допомогу в численних сферах, зокрема, пальним, медичними матеріалами, зимовим одягом, генераторами і системами зв’язку.

У Вашингтоні глави держав і урядів Альянсу затвердили довгострокові проєкти CAP з відновлення і відбудови, інституційних трансформацій і переходу до оперативної сумісності з НАТО. Це:

  • Підтримка відкриття Спільного центру аналізу, тренування і освіти НАТО-Україна (JATEC) в Бидгощі, Польща. JATEC – це перша спільна організація між НАТО і Україною і важливий стовп відносин НАТО – Україна. Він буде вивчати і застосовувати уроки російської війни проти України і допомагатиме стримуванню і обороні НАТО, а також посилювати оперативну сумісність між військами Альянсу і України. Міністри оборони країн Альянсу домовились про створення JATEC на засіданні Ради Україна – НАТО в лютому 2024 року.
     
  • Підтримка зусиль України в сфері оперативної сумісності. У вересні 2023 року НАТО і Україна узгодили Концепцію оперативної сумісності, яка інтегрує вимоги оперативної сумісності в українські довгострокові плани розвитку спроможності. Ця дорожня мапа, затверджена на Вашингтонському саміті 2024 року, підтримує український сектор оборони і безпеки за допомогою НАТО.
     
  • Оборонні закупівлі. НАТО і Україна співпрацюють над спільним  Стратегічним оглядом оборонних закупівель з метою привести оборонні закупівлі України у відповідність до кращих євроатлантичних зразків. Ця ініціатива допоможе Україні покращити свою систему оборонних закупівель і забезпечить кращу результативність, підзвітність і прозорість, ще більше сприяючи інтеграції України в НАТО. 

Пакет комплексної допомоги для України стартував у 2016 році на підтримку здатності України посилювати власну безпеку, запроваджувати широке коло реформ і задовольняти негайні потреби України в її обороні від російської агресивної війни.