Оприлюднено щорічний Звіт про виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС

24 березня 2023

Сьогодні, 24 березня, оприлюднено щорічний Звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом за 2022 рік. 

Наразі Україна вже виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою, яка є важливим елементом інтеграції України до внутрішнього ринку Євросоюзу. Загальний прогрес виконання Угоди за 2022 рік збільшився на 9%.

Найбільший прогрес досягнутий у таких сферах: інтелектуальна власність – 94%, управління державними фінансами – 90%, статистика та обмін інформацією – 96%, юстиція, свобода, безпека, права людини – 91%, гуманітарна політика – 91%.

«Попри повномасштабну війну, ми продовжили активний процес адаптації українського законодавства до права ЄС. Представлений звіт є результатом великої командної роботи міністерств, парламенту та інших органів влади, плануємо і надалі зберігати високу динаміку євроінтеграційних процесів, – зазначила Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. – Завершуємо виконання рекомендацій Єврокомісії, які отримали разом із кандидатством, запустили процедуру селф-скринінгу на відповідність українського законодавства праву ЄС, ці всі паралельні процеси покликані пришвидшити наступний етап – перемовини про членство в ЄС».

За 2014-2022 роки головні виконавці зобовʼязань згідно з Угодою демонструють такі показники: Кабінет Міністрів України виконав 70% заходів, а також 1% в процесі виконання, Верховна Рада України – 61% заходів виконано, інші органи державної влади виконали 59% заходів.

«В результаті комплексного підходу до виконання зобовʼязань згідно з Угодою, ми змогли закласти міцне підґрунтя для подальшої інтеграції до ЄС. Ми оцінюємо загальний прогрес, оскільки у 2022 році вже було виконано більшість завдань, запланованих на 2023, надолужено частково те, що не було ухвалено у минулі роки», – коментує заступник Генерального директора Урядового  офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Іван Нагорняк.  

Ознайомитись з повною версією Звіту про виконання Угоди про асоціацію за 2022 рік українською мовою за посиланням.