Єврокомісія започатковує конкурси для підтримки українського бізнесу на суму 7,5 млн євро

2 березня 2023

Європейська Комісія започатковує два конкурси пропозицій під спільною назвою «ReadyForEU» із загальним бюджетом 7,5 млн євро. Конкурси спрямовані на те, щоб допомогти українським підприємцям та підприємствам скористатися перевагами Внутрішнього ринку. Конкурси фінансуються в межах Програми «Єдиний ринок» й слідують за нещодавньою угодою про приєднання України до Програми.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Перший конкурс — «Бізнес-міст» з бюджетом 4,5 млн євро забезпечить українським малим та середнім підприємствам (МСП), які постраждали від війни, фінансову підтримку у вигляді ваучерів на доступ до послуг та участь у виставках у ЄС. 

Метою конкурсу є створення консорціуму бізнес-організацій, який відбере до 1500 українських МСП, орієнтованих на зростання та сталий розвиток, для прямої підтримки в розмірі до 2500 євро. Ця підтримка буде покривати українським МСП витрати на послуги з підтримання бізнесу, зокрема: дослідження ринку для пошуку європейських партнерів; юридичні, організаційні або фінансові консультації для створення нової компанії або адаптації наявної; допомога в участі в торгових ярмарках у ЄС або у виїзді на них та юридичні консультації з прав інтелектуальної власності.

Другий конкурс «Erasmus для молодих підприємців — Україна» з бюджетом у 3 млн євро дозволить новим українським підприємцям набути підприємницький досвід в інших європейських країнах. У межах конкурсу будуть відібрані організації в Україні та ЄС, які приймуть до 430 нових українських підприємців і знайдуть підприємців, що співпрацюватимуть з ними в ЄС. Потім цим підприємцям буде надана фінансова підтримка й допомога в оплаті проживання та подорожі.

Наступні кроки

Конкурси починаються 28 лютого 2023 року, а українські підприємства та підприємці зможуть подати заявку в останньому кварталі цього року.

Довідково

Програма «Єдиний ринок» покликана допомогти повністю реалізувати потенціал єдиного ринку й забезпечити відновлення Європи після пандемії COVID-19. З бюджетом у 4,2 млрд євро на період з 2021 по 2027 роки, вона забезпечує комплексний пакет для підтримки та зміцнення контролю внутрішнього ринку ЄС. Крім того, Програма підтримає краще виконання законодавства Європейського Союзу та сприятиме підвищенню конкурентоспроможності МСП, зокрема через Європейську мережу підприємств, кластери та Erasmus для молодих підприємців.

Від моменту створення у 2009 році програми Erasmus для молодих підприємців у ній взяли участь понад 22 000 підприємців. Україна вже кілька років є країною-учасницею програми.