Україна - НАТО: підсумки 2022 року

2 січня 2023

Ключові євроатлантичні події 2022 року:
 
30 вересня Президент, Прем’єр-міністр та Голова Верховної Ради підписали звернення до Альянсу. На момент подачі заявки, підтримка вступу України до НАТО громадянами України складала понад 80% - це історичний максимум за всю історію незалежності.
 
Перехід української армії на принципи, підходи і стандарти НАТО фактично на полі бої в режимі реального часу, використання НАТОвських принципів стратегічного планування, освіти та підготовки персоналу й підрозділів та проведення сучасних операцій відповідно.
 
Швидкий перехід захисників України на нові західні системи озброєння та військової техніки, їх ефективне використання у боротьбі з російськими агресорами.
 
Підготовка українських військових на території країн-членів НАТО, де тисячі солдат і офіцерів опанували та опановують навички ведення сучасних бойових дій за допомогою іноземних інструкторів.
 
Починаючи з 24 лютого, НАТО реалізував 13 проєктів на суму близько 28 млн євро: це медичне обладнання, пально-мастильні матеріали, сухі пайки, набори з протидії саморобним вибуховим пристроям та інше обладнання. На етапі реалізації зараз 9 проектів на загальну суму близько 26,4 млн євро: це засоби протидії БПЛА, супутникового зв’язку, медичне майно, засоби радіаційного, хімічного та біологічного захисту.
 
"Важливим моментом цього воєнного року було звернення лідерів Української держави про членство в НАТО та зміцнення всієї євроатлантичної безпеки. Майбутнє України в НАТО – безальтернативне, як і безальтернативне майбутнє НАТО з Україною-членом. Вірю, що наступний рік буде вирішальним у всіх сенсах, адже Україна вже стала незламним щитом демократичного світу. Український військовий сьогодні – це і є новий стандарт НАТО. Сьогодні світ зіштовхнувся з міжнародною безпековою кризою. Організації, які мали б забезпечувати мир, не впорались зі своєю місією. Спільно з євроатлантичними партнерами ми маємо побудувати дієву архітектуру безпеки, яка унеможливить війну в майбутньому. І Саміт НАТО у Вільнюсі у 2023 році має дати відповідь щодо майбутнього нашої колективної безпеки", – зазначає Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.